Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

Sakal ve Bıyık Ekimi

sakal ve bıyık ekimi

Sakal ve bıyık ekimi genellikle kişinin doğuştan gelen hormonal durumlardan sakalın ve bıyık kısımlarında incelik sakalın tam olarak çıkmaması neticesinde sakal ve bıyık ekimi yapılır.

Hiç şüphesiz  sağlıklı saçlar iyi görünüm için çok önemlidir ancak biliyoruz ki  saç ve bıyık da özgüven ve dış görünüm açısından oldukça önemli bir faktör . Bununla birlikte zaman zaman erkekleri istedikleri sıklıkta sakal ve bıyığa sahip olmayabilir.

Ülkemizde başta Bursa Estetik Saç Ekim Merkezi olmak üzere, Sakal ve Bıyık Ekimi sürekli yapılmaktadır ve Uluslararası Saç Cerrahisi Derneği’nin (ISHRS) 2008 yılında sunduğu istatistiksel rakamlara göre, özellikle saç ekimi konusunda insanlara bilginin verilmesiyle Türkiye ve bu ülkeye yakın ülkelerde sakal ve bıyık ekiminin yüzde 110 oranında artış olduğu gözlenmiştir.

Saç ekimi‘ nin en büyük nedeni olan öz güven eksikliği sakalsızlık gibi durumlarda daha etkili olarak ortaya çıkmaktadır. Bu durumda hastalar kullanılabilecek tek tedavi yöntemi olan sakal ekimine yönlenmektedir. Sakal ekimi, erkekler tarafından en az saç ekimine olduğu kadar rağbet görmektedir. Sakal ekimi yaptıran binlerce kişi vardır. Alanında başarılı bir doktor ve FUE yöntemi ile yapılan sakal ekimleri başarılı sonuçlanabilmektedir. Sakal ekiminde başarının en büyük mimarı doktorlardır. Bu yüzden alanında büyük başarılara imza atmış doktorlar aracılığı ile ekim işlemi yaptırılmalıdır.

SAKAL EKİMİSakal ekimi işlemi, ön muayene ile başlayan bir süreçtir. Ön muayenede hastanın ihtiyacı ve beklentilerin alınabilmesini sağlayacak kıl köklerinin sayısı belirlenir. Sakal ekiminin ikinci günü, sakal ekimi yapılır. Genellikle FUE tekniği ile yapılan bu ekim bir seansta bitirilmeye çalışılır. Ekim işlemi, enseden alınan kıl köklerinin kanallara aktarılmasıyla gerçekleşmektedir. Hasta ekimden sonra, ekilen sakallara dikkat ederek, günlük hayatına dönebilir. Ekim işleminden sonra birkaç hafta belirli periyotlarda doktora gitmek gerekir. Doktor ek tedavi gibi durumları bu kontrolde belirleyip, hastaya sakalların kullanımı hakkında bilgi verir. Sakallar 6 aylık bir sürecin sonunda kullanılabilir hale gelmektedir. Ekimden sonraki bu süre sonunda, sakallar doğal görünüme ve kullanıma sahip olacaktır.

Sakal ve Bıyık neden mi dökülür?

Öncelikle bu işin baş sorulusu genlerdir. Sakalın sıklığı , dokusu ve kıl kalitesi bütün olarak genlerin himayesindedi. Ergenlik çağına girmiş bir erkeğin,  üç yıl süresince sakalı oluşturan  kıllar kalınlaşarak terminal formlarını alırlar. Erkeklik hormonu seviyelerinde önemli bir değişiklik gerçekleşmediğinde sakal kılları bu karakteristik özelliklerini korur.

Ücretsiz muayene için randevu hattımız:

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar  

 
0 #1 Səbuhi 2015-05-01 12:44
Selam ,Ben Azerbaycandan yaziyorum 18 yawindayim yuzume sakal az cikti biyik cikti sakal az cikti muayinesiz bunu nasil yapa bilirim ? Yani sakal cikarmayi
Alıntı
 

Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.