Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın

 

Bursa Estetik & Aesthetic

Aesthetic
Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar »Yurtdışı veya Şehir dışından Gelen Hastalarımızın İzleyeceği Adımlar Türkiye'de saç ektirmeye karar verdikten sonra, gelmeden 10 gün önce bize haber veriniz, buna göre görüşme tarihiniz belirlenir. Yüz yüze görüşme ve muayeneden sonra local anestezi gününüz belirlenir. KLİNİĞİMİZE ÖN BAŞVURU Saç ekim uygulaması düşünüyorsanız, internet üzerinden doktorunuza danışın kısmından başvuru formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz. Bu forma kişisel bilgilerinizi, sorununuzu ve ilgili fotoğraflarınızı ekledikten sonra bize ulaştırınız. Biz size uygulanacak işlemler, bilgi ve ücret konusunda gerekli ayrıntıları iletiyoruz. ÖN DEĞERLENDİRME, OTEL VE REZERVASYON Değerlendirme formundan sonra karar vermeniz durumunda, sizin geliş tarihinize göre, muayene randevunuzu ayarlıyoruz. Şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımıza kliniğimize yakın bir otelden rezervasyon yaptırarak transfer hizmetlerini sağlıyoruz. Sizden uçuş numarası, havaalanı bilgileri ve iniş saati bilgilerinizi aldıktan sonra havaalanından sizi karşılıyoruz. Sizi isminizin yazdığı karton ile Atatürk Havalimanı danışmasının önünde bekliyoruz. AYRINTILI MUAYENE Araç ile getirilip otelinize yerleştiriliyorsunuz. Kliniğimizde Emine Saykı tarafından karşılanıyor ve sizi ayrıntılı bir şekilde muayene ediyoruz. Fotoğraflarınızı çekiyoruz. Muayene sonrası operasyon ile ayrıntılar konuşuyor ve hasta örnekleri üzerinde hastalarımıza bilgiler veriyoruz. Hastamız için operasyon gününü belirliyoruz. ANESTEZİ GÜNÜ Ameliyatlar kliniğimizde mevcut olan tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirilmektedir. LOCAL ANESTEZİ SONRASI Hastalarımız kliniğimize yakın olan Hotel'e Bursa Saç Ekim Merkezi (http://bursaestetik.com.tr/) 'nden bir refakatçi eşliğinde otele yönlendirilir.  Cuma, 13 Haziran 2014 10:50

Genital Vajina Estetiği

Genital bölgenin üzerindeki kıllı, yağ dokusunca zengin kısmın tıbbi adı mons pubis' tir. Doğum sonraları, kilo almalara bağlı bazen de genetik olarak bu bölgede yağlanma olabilir. Bölgesel olarak bunun liposuctionla alınması bu bölgenin estetiğini sağlar. Bazı durumlarda da mons pubisin belirginliği azalmıştır ki o zamanda bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılır. İşlem genellikle genel anestezi altında veya spinal anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık işlem süresi 30-45 dk. dır.

Dış Dudak Estetiği (Labium Major)

Hastaların Estetik Cerrahına ulaşma ve şikâyet sebeplerinden birisi o bölgenin ciddi büyüklüğü ve rahatsızlık vermesidir. Çoğu zaman labium majuslar (büyük dudaklar) olması gerekenden uzun ve büyüktür ve bu durum penisin ilişki sırasında itmesiyle gerilmeye ve ağrıya yol açabilmektedir. Sosyal veya cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir yaşam kalitesini düşürebilir. Bazı durumlarda büyük labiumlar mantar oluşmasına bile sebep olabilirler. Labium majusların asimetrisi de bir başka rahatsızlık verici kozmetik problemdir. Genital bölgede özellikle labium majuslarda belirginlik ya da sarkmanın veya asimetrinin olduğu durumlarda bu bölgeye cerrahi olarak küçültme işlemi yapılır. İşlem yaklaşık 20-30 dk kadar sürer. Genellikle lokal anestezi, tercihan genel ya da spinal anestezi uygulanabilir. Belirginliğin az olduğu durum da ise yağ enjeksiyonu ile estetik görünüm sağlanır. İşlem süresi ve anestezi seçimi küçültme işlemi ile aynıdır.

İç Dudak Estetiği (Labium Minor)

Genç kızlarda görülen genital estetik şikâyetlerinin başında, iç dudakların gereğinden fazla büyük ve sarkık olması gelir. İç dudaklar kızlık zarına zarar vermeden küçültülebilir. Hijyen, estetik ve cinsel hazzın sağlanması açısından bu operasyon önemlidir. Cerrahi süre 30 dk. kadardır ve genellikle genel anestezi yada spinal anestezi eşliğinde yapılır eğer büyüklük aşırı değilse lokal anestezi eşliğinde de yapılabilir.

Kliteroplasti

Klitoris kadın genital organında dış dudakların üst kısmında birleşim yerinin altında bulunan, cinsel haz almada önemli yeri olan erkekteki penis karşılığı olan bir organdır. Yine penise benzer şekilde erektil fonksiyonu vardır. Genetik, hormonal veya idiopatik (sebebi bilinmeyen) şekilde iri olabilir. Eğer aşırı büyük ve hasta tarafından şikâyet konusu yapılacak durumda ise küçültme taleb edilebilir. Cerrahi küçültme mümkün olduğu kadar palyatif ve koruyucu yapılır. İşlem lokal veya spinal anestezi altında yaklaşık 30-45 dk. kadar sürer.

Dikiş İzleri (Epizyo Skarı)

Normal doğum yapan kadında epizyotomi denilen, vajen çıkışında kesi yapılır ve dikişle doğum sonrası bu kesi onarılır. Bu dikişler bazı kadınlarda çok sağlıklı olmayabilir ve rahatsızlık verecek ölçüde kötü iyleşmiş olabilir. Estetik olarakta genital bölgede kötü iz oluşturur. Doğum sırasında  epizyotomi yapılmamış ise bazen vajen kenarında kendiliğinden yırtık oluşabilir. İzlerin daha belirsizleştirilmesi ya da eski yırtığın onarılması ile genital bölgenin estetiği küçük cerrahi işlemlerle sağlanabilir. İşlem süresi epizyo skarının durumuna göre Estetik Cerrahınız tarafından size bildirilecektir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Normal doğum yapan ve doğum sayısının normal yolla ve fazla sayıda olması, doğum sırasında oluşabilen yırtıkların tam ve doğru onarılamaması, iri bebek doğurma, yaş ilerlemesiyle vajen esnekliğinin kaybı gibi çeşitli sebeplere bağlı şikâyetleri olan bayanlarda vajinda bollaşma olur. Bu bolluğun giderilerek sağlamlaştırılması ufak bir cerrahi işlemle mümkündür. Sıklıkla vajen arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kalan kesik kenarlar birbirine dikilir. İşlem sonrası genital bölgede bir iz kalmadan kadın psikolojik ve fiziki olarak rahatlatılabilir. İşlem süresi 30-45 dk. sürer ve sıklıkla genel anestezi eşliğinde yapılır.

GENİTAL ESTETİKLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

1. İşlemler gelecekte gebe kalmamı veya doğum sürecimi etkilermi

C: Kesinlikle etkilemez.

2.Yapılan işlemin süresi ne kadar sürer?

C:Şayet yeni gebelik planlamıyorsanız süresiz. Sadece yeni doğum süreciniz etkileyecektir.

3.Çok ağrım olurmu?

C:Genellikle ağrı kesicilerle kontrol edilebilen ağrılar olmaktadır.

4.İşlemler sonrası yatacak mıyım?

C:Hayır odanıza yürüyerek gidebilirsiniz. Yani aynı gün ayağa kalkabilirsiniz. 5. gün işbaşı, 2-3 hafta sonra spor yapabilirsiniz. 6 hafta boyunca ilişki ertelenmelidir.

5. Ne zaman banyo yapabilirim?

C: Ertesi gün yapabilirsiniz

6. His kaybı yaşarmıyım?

C:Hayır bütün bunları hissiyatınızı artırmak için yapıyoruz.

7. Operasyondan sonra iz kalıyormu?

C:Hayır

8. Ne zaman sonuçları görmeye başlarım?

C: Sonuçları 2-3 hafta içinde belirmeye başlar. Bu dönemde bütün şişlikler ve ödemler geçer.

Vajen daraltma operasyonu sonrası cinsel hayatımda değişme/iyileşme olur mu?

Vajen genişlemesi ve gevşekliği hem cinsel hazzı azaltır hem de azalmış vajen salgısı ve kayganlığı cinsel birleşmeyi zorlu ve ağrılı hale getirebilir. Operasyon sonrası tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.

Bu tür estetik girişimler sonrasında normal hayata dönüş süresi nedir?

Operasyon sonrasında 2-3 saat istirahat yeterlidir ve sonrasında ayağa kalkarak günlük hayata dönüş başlar. Sıklıkla operasyon sonrası ağrı olmaz ve ya basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Bazen cerrah operasyon bölgesini ameliyat sonrası dönmede de etkisini sürdürecek şekilde lokal olarak uyuşturabilir. Yukarıda belirtilen operasyonlardan iç dudak cerrahisi, dış dudak cerrahisi, klitoris cerrahisi ve vajen daraltma operasyonlarında ortalama 3 hf.-4hf.  cinsel perhiz uygulanır.

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler

bursa genital estetik bursa vajina daraltma bursa klitoris bursa G noktası bursa pubis bölgesi bursa penis büyütme

Yorum ekle


SAÇ EKİM FUE ANİMASYON

Canlı Destek Hattı

ONLİNE DESTEK

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Saç Ekiminde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

SAÇ EKİMİSanal Fue Saç Ekimi Analizi

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağı ücret bilgisi ameliyat sonrası oluşacak tahmini saç şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.

Not: Gönderdiğiniz Fotoğraflar gizlilik içerisinde incelenip kesinlikle bilgiler saklı kalacaktır.